Prechod svetov

 

Ďalším varovaním pred týmto dňom je vzácne ladenie pozícií Zeme, Slnka a stredom Mliečnej cesty. Podľa Mayskej viery to znamená prechod jedného sveta do druhého a vznik tzv. Nového veku (New Age). Behom tejto doby môžu obyvatelia Zeme prejsť fyzickou alebo duchovnou transformáciou skôr, než apokalypsou. 4) Ďalšie zdokumentované príklady

Historik Richard G. Kyle konštatuje, že predpovede o hroziacom konci sveta majú veľmi dlhú históriu, so stovkami zdokumentovaných príkladov. Niektoré z nich sú spojené s náboženskými proroctvami, iné s astronomickými udalosťami, ako sú kométy.

 

 

Existuje nejaká planéta, ktorá by mohla zničiť Zem?

Don Yeomans, vedec z NASA tvrdí, že informácie o Nibiru a iné príbehy o zblúdilých planétach sú internetové podvody.Pre podobné tvrdenia, ako kolujú po celom svete, nie sú žiadne vieruhodné podklady, o ktoré by sa vedci mohli oprieť. Taktiež tvrdia, ak by sa historky o Planéte Nibiru mali potvrdiť, už teraz by bola pozorovateľná voľným okom. Eris je reálna, ale je to trpasličia planéta podobná Plutu a ostane vo vonkajšej slnečnej sústave.


Môže sa zmeniť rotácia zeme o 180 stupňov v priebehu niekoľkých dní či hodín?

Podľa NASA je zvrat v rotácii Zeme nemožný. Pohyby kontinentov sú veľmi pomalé. Kým by sa napríklad Antarktída priblížila k rovníku, muselo by prejsť niekoľko stoviek miliónov rokov. Na obrátenie rotácie pólov to však nemá žiaden vplyv.Mnohé stránky uverejňujú rôzne katastrofy, aby prilákali a oklamali ľudí. K magnetickému zvratu dochádza priemerne každý 400.000 rok. Známe je, že napríklad magnetické zrušenie nemá žiaden negatívny vplyv na život na Zemi. Magnetický zvrat je však pre najbližšie tisícročia veľmi nepravdepodobný.

Existuje nebezpečenstvo, že Zem v roku 2012 zasiahne meteorit?

Naša planéta je neustále vystavovaná nárazom komét a asteroidov, avšak nejaké veľké kusy sú veľmi zriedkavé. Naposledy k veľkej katastrofe došlo pred 65 miliónmi rokov, kedy bolo dôsledkom vyhynutie dinosaurov. Dnes však veda veľmi pokročila a NASA je schopná zaznamenať nejaké veľké teleso dlho pred dopadom. Zatiaľ neexistuje taký veľký asteroid, ako ten, ktorý spôsobil vyhynutie dinosaurov.

Aká je pravdepodobnosť, že silné slnečné búrky ohrozia našu Zem v roku 2012?

Podľa vedcov má slnečná aktivita pravidelný cyklus, ktorý vrcholí každých 11 rokov. Slnečné erupcie môžu spôsobiť prerušenie satelitnej komunikácie, i keď inžinieri v súčasnej dobe vyvíjajú elektroniku, ktorá je voči týmto vplyvom odolná. Nie sú však žiadne riziká, ktoré by sa spájali práve s rokom 2012. Nasledujúce slnečné maximum by malo nastať medzi rokmi 2012 - 2014 a nemalo by byť iné, ako v predchádzajúcich cykloch počas celej histórie.

Čo si myslia vedci z NASA o súdnom dni?

Pohromy a dramatické zmeny v roku 2012? Kde je veda? Kde je dôkaz? Všetko sú vymyslené tvrdenia, ktoré sú zaznamenané v knihách, dokumentoch, na internete či vo forme filmov. Nikto nemôže zmeniť skutočnosť. Neexistuje žiaden vierohodný dôkaz pre akékoľvek tvrdenia, ktoré by sa mali odohrať v roku 2012.