Web-bot

 

Znepokojivé predpovede prichádzajú tiež od počítačového programu nazvaného WEB-BOT Project. Tento program údajne prehľadáva internet a hľadá zmienky o budúcnosti. Jeho predpovede sú však rovnako nejednoznačné ako v prípade veštcov. Ak sa už nejaká katastrofa stane, tak ju môžeme zaradiť do niektorej z tých, ktoré tento program predpovedal a to vďaka nejasnosti jeho predpovedí.

Projekt bol pôvodne vyvinutý v 90. rokoch ako nástroj pre predpoveď kurzu akcií. Neskôr však začal zhromažďovať i iné ako obchodné informácie. A tým to všetko začalo. Predpovedal prvé katastrofy ako napríklad teroristický útok na USA, ničivé zemetrasenia, či záplavy v Ázii. Web-Bot predpovedá na rok 2012 ničivú katastrofu, niečo čo pripomína zoskupenie planét a hviezdnych telies, rovnako ako kalendár Mayov. Môže ísť o veľkú slnečnú erupciu, ktorá spôsobí vysoké zvýšenie teploty a spáli všetko na tejto strane Zeme, ktorá bude v tú chvíľu otočená k slnku. Prežiť by mohli len ľudia v podzemných úkrytoch a tiež tí na druhej pologuli.

WEB-BOT trochu bližšie

Samotný projekt je tak trošku záhadou. Povieme si, že keď je to taký super program, prečo sa o ňom nejako viac nepíše? Prečo ho nikde neprezentujú? Ak zadáte názov projektu do googlu a necháte si zobraziť len slovenské stránky, tak zistíte, že sa našlo len veľmi málo odkazov a ešte k tomu všetky majú spojitosť s rokom 2012. V celosvetovom vyhľadávaní sú na popredných miestach opäť len odkazy spojujúce Web-Bota s rokom 2012. A keď tak presne predpovedá, prečo sa neberú jeho predpovede vážne? Prečo na ich základe nie sú podniknuté isté kroky, ktoré by dokázali danej katastrofe zabrániť? Otázkou zostáva, či tento program skutočne existuje. Je na svete už viac ako 15 rokov a nie je o ňom nejaká väčšia zmienka? Ani na Wikipedii? Nie je to podozrilé? Dajme tomu, že by teoreticky existoval. V tom prípade by sa choval ako databáza stránok - niečo ako vyhľadávač - mal by svoju databázu, do ktorej by ukládal obsah webových stránok a následne z tohto obsahu robil závery. Lenže! Ak všeteci začali písať o roku 2012 a o určitej katastrofe v tomto roku, tak je jasné, že sa zvýšila koncentrácia týchto článkov na internete, ktorý je hlavným zdrojom Web-Bot projektu. Z tohoto dôvodu tomu program dal väčšiu dôležitosť. Tento program pracuje s internetom a teda pracuje len s dátami, ktoré vygeneruje človek! Ak sa dohodne väčšia skupina ľudí a umiestni na internet nejaké články, v ktorých bude zmienka napríklad o konci roku 2010, tak program zistí zvýšenú koncentráciu a na základe toho vytvorí predpoveď katastrofy na tento rok. Naviac tu platí to čo v proroctvách zapísaných jasnovidcami - sú napísané tak, že keď niekto chce, tak si spojí aktuálne dianie s proroctvom.