Mars

 

Nie je to tak dávno, čo prišla NASA s prvými farebnými fotografiami z povrchu Marsu, ktoré na Zem zaslalo terénne vozidlo Spirit. Celý povrch Marsu je s červeným nádychom - vrátane oblohy. Hoci je Mars "červenou planétou", nezdá sa nám normálne, aby bola na Marse červené aj obloha.

Dole vidíme dva obrázky od Spiritu. Vľavo je oficiálny obrázok prezentovaný NASOU a vpravo je rovnaký záber, na ktorom sme redukovali červenú farbu. Ktorý sa vám zdá reálnejší ? (klik pre zväčšenie)Samozrejme môže byť pravda, že je obloha na Marse sfarbená mierne do červena, ale z vedeckého hľadiska nie je možné, aby neobsahovala aj viac či menej modrej. Existujú tisíce fotografií, ako napríklad táto nižšie z misie Viking, ktoré sú až prehnane červené. Na tomto príklade je oficiálna fotografia NASA vľavo a upravená fotografia vpravo. Na ktorej fotografii sú farby americkej vlajky prirodzené a originálne ? Na upravenej. Čo z toho vyplýva ? Je veľmi pravdepodobné, že NASA nám všetkým zatajuje skutočný vzľad Marsu.Pozrime sa na oveľa jednoznačnejší dôkaz o manipulácii s farbami, schválne alebo omylom, na fotografiách NASA. Dole vidíme fotografiu, ktorú zachytil rover Spirit. Uprostred jeho prednej časti sa pozrime detailnenšie na jeho slnečné hodiny. Môžeme si všimnúť, že na fotografiách urobených na Zemi má spirit iné farby ako na tých z Marsu. Modrá sa stala červenou a oranžová hnedou.Neskôr NASA vypustila na verejnosť 360 stupňovú panoramatickú fotografiu povrchu Marsu. Ako môžeme vidieť, stále je príliš červená a dolná časť s už spomínanými slnečnými hodinami bola kontroverzne vystrihnutá. (klik pre zväčšenie)O deň neskôr sme požiadali experta na spracuvávanie fotografií Keitha Laneyho, aby pre nás túto fotografiu upravil a spracoval ju na podľa neho reálne farby. Podľa Leneyho slov, RGB pôvodnej fotografie bolo nasledujúce :

Red 650nm+/-
Green 510nm+/-
Blue 440nm+/-

Pri prirodzenej fotografii je pomer všetkých troch farieb rovnaký. Tu vidíme pridanú červenú, ubratú zelenú a výrazne ubratú modrú. Prečo NASA nechce, aby sme poznali skutočnú farbu Marsu ?

Laney nám upravil fotografiu, poďme sa teda na ňu pozrieť.


Je úplne iná, ako tá, ktorú prezentovala NASA, to je isté....veľmi podobná podmienkam na Zemi. Je TOTO skutočný Mars ?

Ako sa verejnosť začala viac a viac zaujímať o túto problematiku, zrazu sa dozvedáme, že Spirit postihla nečakaná udalosť a nie je schopný viac komunikovať so Zemou . Ako to ? Tak ešte raz poporiadku: Spirit pristane začiatkom Januára úplne bez problémov na Marse. George Bush triumfálne vyhlasuje na verejnosti o svojom programe znovu vyslať ľudskú posádku na Mesiac a neskôr aj na Mars. Spirit nájde množstvo nevysvetliteľných artefaktov a ľudia sa stále viac zaujímajú o retušované fotografie z Marsu a zrazu - Spirit má nehodu. Položme si teda znovu otázku - prečo NASA retušuje farby na fotografiách z Marsu ?

Odpoveď je viac šokujúca, ako sa nám zdá.

JE TOTO DôVOD, PREČO NASA KLAMALA O SKUTOČNEJ FARBE MARSU?Prečo NASA jednoducho prestala zverejňovať akékoľvek farebné fotografie Marsu ? NASA vyhlásila množstvo trápnych zdôvodnení o svojich v dnešnej dobe úbohých čierno-bielych fotografiách. Údajne geológov a vedcov nezaujímajú farby. Všetko to je absúrdnosť. Žijeme v 21. storočí a NASA nie je schopná z misií, ktoré stoja miliárdy dolárov urobiť čo i len zopár kvalitných farebných snímkov ? (poznámka, táto informácia bola aktuálna v čase zverejnenia článku. V súčasnosti máme k dispozícii množstvo kvalitných snímkov z povrchu Marsu). Nech je to akokoľvek, stále za tým vidím len skrytú politickú hru a jednu veľkú grotesku utajovania faktov pred verejnosťou.

 

 

Hoagland vyhlasuje, že tvár bola súčasťou mesta postaveného v oblasti Cydonia mimozemskou civilizáciou. Mesto pozostáva z veľmi veľkých pyramíd a valov, ktoré sú umiestnené podľa geometrického vzorca a vzťahy medzi uhlami sú presne definované podobne ako matematické konštanty Pí a podobne.
Hoagland sa objavil na CNN, BBC, UFO Evidence & Conspiracy, Mysteries in Space, a je častým hosťom v relácii Coast to Coast AM.

Tu je výpis niektorých z jeho tvrdení:
- Tvár na Marse je umelo vytvorená
- Existujú pozostatky mesta na Marse v oblasti Cydonia
- Mars bol kedysi mesiacom väčšej planéty, ktorá explodovala a nechala Mars osamostatnený
- Pokročilá civlizácia na Marse vedela o prichádzajúcej katastrofe, a tak začala osídľovať planétu Zem, prispôsobila sa jej životným podmienkam a vytvorila základy súčasnej ľudskej rasy
- Veľké množstvo objektov obklopujúcich miesto pristátia ľudských prieskumných vozov v roku 2003 sú pozostatky marťanských strojov
- Vláda Spojených štátov zatajila prítomnosť mimozemskej civilizácie
- Vesmírna organizácia zavraždila posádku Apolla I.
- Na mesiaci Saturnu Lapetuse sú umelo vytvorené podmienky
- Tvár na Marse je totožná s tvárou vysekanou do skaly, ktorá sa našla v blískosti sídiel prastarých civilizácií na Zemi a NASA jej výskyt dodnes popiera
- NASA taktiež zatajuje výskyt mimozemskej civlizácie na Mesiaci. Podľa Hoaglanda sa na mesiaci nachádza pokročilá technológia tejto civlizácie
- Navyše NASA popiera, že na povrchu Mesiaca existujú obrovské polopriehľadné stavby zo skla, ktoré boli objavené počas Apollo misií


Ďalšie veľmi zaujímavé informácie o tejto problematike.

Existovala na Marsu nějaké prastará kultura s pokročilou architekturou?
Je dokonce možné najít na zemi stopy po vlivu prastaré kultůry Marsu?
A co problém egyptské Sfingy a pyramid?
Vždyť zde existuje zcela zřejmá souvislost!
A nebo je to jenom všechno nějaká špatná hra a jde o náhodu?

Osobností, která se velmi zasloužila o popularizaci tohoto fenoménu a svými znalostmi aktivně přispěl k řešení problému je Vincent Di Pietro. . Tento obdivuhodný člověk v průběhu svého bádání na jedné z fotografií nám známé "tváře" z Marsu použil originální počítačovou metodu, které se říká "Starbust Pixel Iterleaving Technique - SPIT. Pomocí této techniky vyšlo najevo mnoho dalších obdivuhodných detailů a to dokonce i na straně tváře, která tonula ve tmě. Následuje další výzkum a především zásluhou amerických badatelů a díky obdivuhodné technice se kterou bylo pracováno se podařilo prokázat další mikro-artefakty na obličeji "tváře" z Marsu. Především to jsou útvary v partii úst, které velmi připomínají zuby a poté se samozřejmě potvrdila ona jakási "slza". Podle názoru pana Hoaglanda by však v tomto případě mohlo také jít upadlý kus nosu. Následným výzkumem byly zjištěny další zajímavé skutečnosti. Především na původní fotografii 35A72lze rozeznat na čele "tváře jakési černé body, které vytvářejí jakousi korunku či přesněji "tiáru". Oficiální tvrzení NASA jest takové, že tyto černé body vznikly jako defekt při přenosu snímku na Zem a jsou to vlastně chybějící pixely, které jakýmisi nepravidelnostmi přeskočili z bílé na černou. Toto tvrzení je velice hezké, kdyby totiž ona "tiára" podezřele nepřipomínala jeden velmi zvláštní starodávný magický symbol. Fotografii zmiňované "korunky" , které si ukážeme na několika počítačových snímcích, bude zaměřen na možný vztah egyptských pyramid, civilizace starého Egypta a artefaktů na Marsu.

John Brandenburk v roce 1984 v oblasti zvané Utopia odhalil další dvě obličejové formace. Patřičný snímek provedl Viking 1 a snímek je veden pod číslem: 86A10. Jenom pro doplnění je potřeba uvést, že tato oblast se nachází asi na 34,57 stupni sev.š. a 212,22 stupni záp. dél. a co je zajímavé přesně proti regionu Cydonia. Uvedené dvě navé objevené obličejové formace byly později označeny jmény "Comedy" a "Tragedy". Následným porovnáním s obličejem v oblasti Cydonia se došlo k překvapivé shodnosti mnoha znaků. Shody u specifických znaků jsou tak výrazné, že zavdaly příčinu k tvrzení zda se nejedná o zobrazení určitého specifického typu "tváře". Podle zveřejněných údajů ze střediska NASA by měl být obličej v oblasti Utopia o něco menší než obličej v oblasti Cydonia, měl by měřit od temene k bradě asi 1300 metrů.

Jinou pozoruhodnou strukturu v oblasti Cydonia severně od zmiňované "tváře" tvoří jakýsi kulatý talířovitý objekt v průměru velký asi 1400 metrů. Tento pozoruhodný objekt je tvořen jakoby ze dvou dílů. Horní díl má tvar kužele a v orientaci k jihu je jakoby opuncován jakousi značkou. Podle dostupných pramenů má tento útvar až zarážející podobnost a s artefaktem v Salisbury Hill v Anglii. I když o možných souvislostech Země a Marsu bude pojednáno pozdeji, nedá mi abych na závěr nezmínil ještě jednu pozoruhodnost. V blízkosti břehů Francie se nachází malý ostrov s názvem Gavrinis. Na tomto ostrově byla objevena zvláštní pohřební chodba. Tato chodba je zvláštní tím, že se v ní nachází řada pozoruhodných znaků. Jeden z těchto znaků zcela zřetelně ukazuje na šestou planetu naší sluneční soustavy - počítáno z periferie soustavy by šlo o Mars !!! Na stěnách chodby se objevuje vždy tři, čtyři, pět nebo šest rytin a na jednadvacátém kameni jsou všechny tyto rytiny společně. Francouzský badatel Le Scouezec, který zde prováděl výzkum má za to, že se musí jednat o nějaké matematické poselství. V průběhu výzkumu spojil číslice 3,4,5, a 6 a dostal tak číslo 3456. Toto číslo vydělil číslem 21 a tak dostal výsledek 164,57. Co znamená toto číslo. Mimo jiné také obvod kruhu o průměru 52,38. Zatím pořád stále nic neříkající číselné hodnoty, ale když vydělíme číslo 164,57 číslem 52,38 ale notorický známe číslo pí což je 3,14 a to ještě není všechno. Podíváme-li se zpět na Mars zjistíme, že denní průměrný díl dráhy této planety jest 0,5240 stupně což jest téměř přesně setina z 52,38. Stále však ještě nejsme ve finále. Musíme se však vrátí zpět k fotografiím Marsu. Foto č. 43A02 zachycuje na povrchu Marsu oblast známou jako Deuteronilus s koordináty 352,96 až 355,20 st. záp.dél. a 45,13 až 46,61 st. sev.šíř. Přesný střed snímku pak leží na 354,10 st. záp.dél. a 48,86 st. sev.šíř. Pokud byste měli možnost zkoumat tuto fotografii tak byste v její pravé horní části spatřili systém jakýchsi brázdy. Nám již známá čísla 3456 a 21 z ostrova Gavrinis lze násobit. Pak dostaneme výsledek 72576. Když následně vydělíme stupeň délky 354,89 stupněm šířky 48,9 dostaneme číslo 7,254746 což je desetitisícina čísla z Gavrinisu, ale což také odpovídá v dalším propočtu souřadnicím brázd na Marsu !!!